Ak máte radi knihy, radi ich čítate a radi sa o nich aj bavíte, ste tu na správnom mieste.
A ak nebodaj píšete, potom ste trafili do čierneho.
Prešiel som niekoľkými literárnymi klubmi, ale v žiadnom sa mi až tak veľmi nepáčilo. Viac ako o literatúre tam spravidla šla reč o veľkosti ega. A pretože mám čo robiť, aby som vydržal so svojím vlastným, nudili ma reči o iných. Občas som sa stretol aj s názorom, že v literárnom klube sa nemá hovoriť o prečítaných knihách ale o napísaných dielach. Veľdielach, počul som v zátvorke. Banalitách s podenkovým životom, ktoré neprežili stretnutie klubu. Vadila mi aj nedotklivosť nádejných autorov. Akoby s každou čiarkou objavili nové dimenzie literatúry a odhalenie kompletnej veľkej abecedy z nich urobilo géniov hodných nasledovania. Tak som tie kluby opustil.
Možno aj po prečítaní mojich poviedok poviete, že to nestálo za tú námahu. A možno to aspoň niekoho z vás zaujme. Ak hej, dajte to vedieť – nielen mne, ale najmä svojím kamarátom a známym. Príbehy na tejto stránke sú voľne publikovateľné, takmer všetky boli vydané knižne. Predpokladám, že sa nikto nezníži k tomu, aby ich kopíroval a vydával za vlastné diela.

Ak by ste ma stretli na ulici, asi ma nespoznáte. Nemám žiadne znaky bohéma či roztržitého literáta. A väčšinu dňa presedím pri počítači, zalamujem časopisy alebo lámem nejaké weby a vymýšľam pre ne obsah.
Ak budem mať čas, zaútočím na všetky celebrity, ktoré sa z nedostatku talentu chcú do dejín aspoň prevariť. Ja varím preto, že rád jem a že ma to baví. Recepty, ak sa tu raz vyskytnú, môžete pokojne vyskúšať, sú jednoduché a jedlé.
Ozaj, mám rád jazz, takmer v každej jeho podobe. A klasiku. Mohlo by vám to pomôcť pri trávení mojich písačiek.
Príjemné listovanie a čítanie!