Máte úplne rozbúranú osobnosť, skonštatovala unudená blondínka, ktorá ma cez sústavu snímačov „pripojila“ k starnúcemu notebooku.
Keď sa pozriete na výsledný graf – predhodila mi nejaké klikyháky bez začiatku a konca, ktoré tancovali na osnove a čakali na odborný výklad – vidíte jasne, že vám chýba pohoda, emocionálna vyrovnanosť, železo a čerstvý vzduch. Labužnícky potiahla z čerstvo zapálenej cigy. Sedeli sme na balkóne penziónu, ktorý bol jej dnešným hlavným stanom, žiadne Rómeo – Júliovo, a ja som čakal na jej verdikt.Máte šťastie, že ste mohli byť diagnostikovaný týmto úžasným softvérom, vyvinutým priamo firmou nasa z usa. Teraz vám viem, na základe podkladov z tohto softvéru, vyladiť váš osobný vyrovnávací program, ktorý vám vráti nielen duchovnú rovnováhu, ale navyše vás aj posíli!
Mlčky som žasol nad tou znôškou neskutočných drístov, ale nekazil som hru a nechal výrečnosť prestarnutej Bárbí plynúť ďalej.
Tuto to vidíte, zapichla prst do tabuľky so zhlukom vzorcov a laikovi nepochopiteľných znakov.
Potrebujete namiešať elixír z byliniek, ktorý vás vzpruží! A ak budeme mať šťastie, zaobíde sa to bez ďalšieho sedenia, čím môžete výrazne ušetriť! Bárbí si dala záležať na tom, aby toto upozornenie vyznelo zvlášť pozitívne. Pripojila k notebooku digitálnu váhu a začala na ňu klásť vrecúška s bylinkami.
Koľko vážite?, prerušila alchýmiu, aby zadala môj – nekorektný, lebo odhadnutý – údaj do nového vzorca, ktorý obsadil displej. Aby bolo čaro kompletné, chýbalo už ba vrecúško so starčekom.
Na základe zrovnania atómových váh bylín a vašej váhy nám program ponúkne riešenie, vysvetľovala, hľadajúc to posledné vrecúško.
Žiaľ, starčeka nemám, priznala sklamane.
Ale!, osvietila ju náhle geniálna myšlienka, keďže ten softvér vyvíjali najväčší svetoví experti z firmy nasa, vieme si poradiť! Odtrhla kúsok papiera, napísala naň STARČEK a položila ho na váhu. Normálne som videl, ako šrot šrotovič zbledol a očervenel, opuchol od námahy, aby napokon vypľul rezultát.
Potrebujete užívať trikrát denne dvestodvadsaťdva kvapiek výťažku Dračích sĺz, preložila mi Bárbí výstup výpočtu. Okrem toho musíte piť výluh z listov blatúcha. Viete, naozaj máte šťastie, ktoré často nevídam. Oba prípravky máme k dispozícii, usmiala sa na mňa.
Priniesla zo zákulisia dva balíčky.
Dračie slzy predávajú priamo v Číne, v Džakarte miestni šamani za stovky dolárov. Vzhľadom na to, že patríme k ich pravidelným odberateľom, máme prirodzene výrazné rabáty. Takže vám môžem tento zázrak, túto čistú esenciu ľudového liečiteľstva ponúknuť iba za neuveriteľných 33 euro! zvýšila hlas. A čajovinu z listu blatúcha dostanete ako bónus za púhych desať euro, lebo sólo ju musíme predávať za dvonásobok, pretože sme viazaní zmluvou. Nezabudnite, že keby sme tieto liečivá nemali k dispozícii skladom, musel by ste absolvovať ešte jedno sedenie – a viete, ako ťažko ste sa dostal aj na toto! Už len šanca, že s liečbou započnete včas, teda hneď, je pre vás nezaplatiteľným bónusom!
Odmlčala sa, asi aby ma nechala počítať – seansa za 20, drakoviny za tridsaťtri, sušená burina za desať. Chvľu som uvažoval, či je to dosť, aby to dokázalo človeka vyliečiť z hlúposti.
Ale nemusíte vziať všetko, zasiahla do mojich výpočtov, ktoré mylne považovala za váhanie.
Nazrel som do peňaženky, vybral z nej všetkých 50 a nechal si zabaliť Dračie slzy. Trikrát denne dvestodvadsaťdva kvapiek…
Ideálne by bolo, keby sme mohli po istom určitom čase urobiť korektúrne sedenie. Môžem vás zapísať? Kula zahorúca.
Ja sa vám ozvem, bránil som sa určeniu termínu.
Dobre, podala mi vizitku s výrazným označením REIKI v ľavom dolnom rohu. Toto je moje osobné mobilné telefónne číslo, môžete mi zavolať hocikedy, doslova dvadsaťštyri hodín, budem vám cele k dispozícii.
Vypotácal som sa vom a šiel ten zážitok rozchodiť, lebo na pivo už mi neostalo. Dotrepal som sa k bývalému mostu SNP, došiel do stredu chodníka, vytiahol z vrecka fľašku s Dračími slzami a rituálne vylial jej obsah do Dunaja. Nič sa nestalo. Šľahol som fľašku do prúdu. Zatočila sa a zmizla pod hladinou.
Zostáva mi ešte vyriešiť, ako je možné, že softvér vyvinutý svetovými expertami firmy nasa, preložený do maďarčiny, dokáže cez digitálnu váhu vyrobenú v Singapure prečítať z lístka, na ktorom je v slovenčine napísaný ľudový názov buriny, vypočítať nielen jeho atómovú hmotnosť, ale aj odporučiť moju liečbu Dračími slzami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.