Ráno som Etelu ešte trochu opáčil, taká rýchlovka nanič, mali sme z toho obaja zmiešané pocity. Odpila z kávy, vzala pripravenú tašku, dala mi posledný bozk a s mobilom v ruke vyšla z bytu.Stál som v otvorených dverách, začul zvonenie, Etelin hlas i smiech.
Kým deti spali, fajčil som na balkóne a uchlipkával z kávy, ktorú sme už nestihli (alebo nechceli?) spolu dopiť. Mám doma gastarbeiterku, znelo mi v ušiach a znelo mi to nelogicky. Veď keby som ju mal doma, nebola by rekvalifikovaná utieračka prestarnutých rakúskych zadkov, čo sa už o seba nevedia postarať. A keďže je gastarbeiterka, nemám ju doma. Budem jej aspoň volať, hoci je to dosť drahé. A podľa zmluvy bude mať po dvoch týždňoch roboty týždeň voľna – na robotu doma.
Prišla Tinka, cikať a kakavko, čerstvý rožok (vytiahnutý z mrazničky a zohriaty v rúre), Maťka som musel budiť. Neochotne liezol z postele zadkom napred. A hneď ma aj zjazdil, že maminka robí kašičku inak, že jemu halušky v mlieku nechutia. Nechal som ho, nech si vyberie na raňajky čo teda chce, skončil pri chlebe s maslom (stuhnuté z chladičky sa nedalo veľmi rozotierať) a medom (kvapol mi aj na zem, vzápätí som naň stúpil a prilepil ponožku). Deti sa smiali, že som nešikovný. A že mame by sa to nestalo. Iste, aj mne bolo akosi ľúto, nechcel som však príliš rozoberať, že sme na čas traja, deti by to iba rozrušilo a to som vôbec nechcel riskovať.
Keď som ich vypravil do školy, zostal byt už úplne pustý. Chodil som z izby do izby, privoňal som k Etelinmu vankúšu, pozrel do šuflíka s bielizňou, otvoril okno, skontroloval chladničku aj mrazničku, napratanú uvarenými a zmrazenými jedlami, pripravenými na najbližšie dva týždne. Všetko vzorne vyčistené, poskladané, stačilo len brať a priebežne udržiavať poriadok.
Lebo v kuchyni som bol stratený, práčka sa pod mojimi povelmi menila na nebezpečnú zbraň absolútneho ničenia, žehliť som nevedel. Zostal som tu ako naprogramovaná obsluha na najjednoduchšie úkony, teda len na tie, na ktoré stačila moja obmedzená inteligenčná kapacita, kým majiteľka tohto cirkusu odišla na stáž. Na lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.